Рейтинг@Mail.ru
5 vēsturiski fakti par sporta derībām - 29 Июня 2022 - Блог - Podrobnosti.lv
13 Августа 2022
5:41 AM
Последние комментарии
5 vēsturiski fakti par sporta derībām

Bērni, kas dzimuši pēc 2000. gada, visticamāk, nekad nesapratīs sporta spēlmaņu cīņu pēdējo gadsimtu laikā. Lai gan mūsdienās azartspēles internetā sporta kultūrā ir kļuvušas par visur klātesošu parādību, pateicoties vairākiem TV raidījumiem, slaveniem podkāstiem un reklāmas stendiem gar starpštatu ceļiem, tās ne vienmēr bija tik atklātas.

Kā lielākā daļa ir sagaidījuši, ja uzņēmums darbojas nelegāli, valdība vēlas to aizliegt. Līdzīgi kā 20. gadsimta 20. gados ar alkoholu, likumdevēji šobrīd ir sapratuši, ka izdevīgāk ir padarīt to legālu.

Šajā rakstā tiks aplūkoti 5 vēsturiski fakti par azartspēlēm un izskaidrota to nozīme, lai nonāktu tur, kur mēs esam šodien.

1 - Viss sākās ar zirgiem

Azartspēles ir pastāvējušas jau tūkstošiem gadu, taču galvenokārt tās netika iekļautas sporta sacensībās, jo baidījās, ka tās ar alkatību sabojās sporta sacensību raksturu. Tā kā mūsdienās uz spēles likts tik daudz naudas, ir pārsteidzoši - labā nozīmē -, ka lielākoties ir izdevies izvairīties no šī konflikta.

Pirmās sporta derības radās Senajā Romā

Vēsturnieki stāsta, ka derības bieži tika slēgtas par ratiņu sacīkstēm vai gladiatoru cīņām. Taču likmes varēja slēgt tikai Romas pilsētā. Kā tas būtu noticis tūkstošiem gadu pēc tam, var iedomāties, ka nauda mainījās arī ārpus tiesiskā regulējuma.

Sporta derības, kā mēs tās pazīstam šodien, parādījās tikai gandrīz 2000 gadus vēlāk. Popularitāti ieguvušas 18. gadsimta sākumā, derības uz zirgiem sāka augt, kad sacīkstēs sāka piedalīties vairāk nekā divi zirgi vienlaikus.

Līdz 19. gadsimta beigām tādas valstis kā ASV, Jaunzēlande un Kanāda bija izstrādājušas likumus, lai valdītu šajā topošajā noziedzības nozarē. Pēc tam aptuveni 100 gadus likumības jomā tika panākts ļoti neliels progress. Taču tas viss mainījās, kad parādījās internets.

2 - Internets visu izmainīja

Viens no šķēršļiem, kas traucē veikt derības, ir loģistikas process. Jums ir jāatrod kāds, kas ir gatavs pieņemt jūsu likmi, savlaicīgi samaksāt utt. Lai gan to, protams, varēja izdarīt, tas prasīja diezgan daudz darba no likmju veicēja puses - vismaz tik daudz, lai atturētu no tā plašā mērogā.

Tas viss mainījās, kad 90. gadu vidū un beigās internets kļuva par pastāvīgu kultūras sastāvdaļu. Tagad ikviens varēja sazināties visā valstī vai pat visā pasaulē reāllaikā. Tas būtiski ietekmēja arī azartspēļu noteikumu apiešanu, kas dažādās vietās bija ļoti atšķirīgi.

Kā jau bija gaidāms, internets radīja pavisam jaunas problēmas gan azartspēļu spēlētājiem, gan bukmeikeriem, gan iestādēm, kas centās viņus izsekot. Kazino spēļu izstrādātāji tomēr panāca, ka azartspēļu metodes ir kļuvušas vieglākas un mums pieejamākas.

3 - Ar to nodarbojas visi

Labi, varbūt to nedara visi, bet tas ir izplatītāk, nekā lielākajai daļai cilvēku varētu rasties aizdomas. Saskaņā ar jaunākajiem skaitļiem aptuveni 85 % no visiem pieaugušajiem amerikāņiem kaut reizi mūžā ir spēlējuši azartspēles. Varbūt tas nav tik pārsteidzoši, bet, ja ņemam vērā, ka 65 % no tiem ir ziņojuši, ka spēlējuši pēdējā gada laikā, un gandrīz trešdaļa - pēdējā mēneša laikā, kļūst skaidrs, cik populāras ir derības kopumā.

Šiem skaitļiem ir arī negatīvā puse. Eksperti uzskata, ka aptuveni 2 % līdz 3 % no visiem azartspēļu spēlētājiem atbilst azartspēļu problēmas kritērijiem. Lai šī sadaļa ir atgādinājums, ka, ja jūtaties nekontrolējami attiecībā uz derībām, iespējams, ir pienācis laiks paņemt pauzi.

 

4 - Black Sox skandālu nedrīkst ignorēt

Jebkurā rakstā par sporta derību vēsturi noteikti ir jāpiemin Black Sox skandāls, kas satricināja sporta (un azartspēļu) pasauli 1919. gadā. Vairāki Čikāgas "White Sox" spēlētāji -

precīzāk, astoņi - ņēma naudu no spēlmaņiem apmaiņā pret sērijas "izspēlēšanu" jeb tīšu zaudējumu.

Lai gan lielākā daļa ir pārdzīvojuši šo notikumu, kas notika pirms vairāk nekā 100 gadiem, tā sekas joprojām ir jūtamas visā sporta azartspēļu pasaulē. Šis skandāls ir kalpojis kā atgādinājums par sporta derību iespējamajām negatīvajām pusēm un veicinājis pastiprinātu kontroli un regulējumu saistībā ar profesionālo sportu.

Šādu skandālu (un vēl vairāku citu skandālu) iespējamība nedaudz pretrunā ar intuīciju liek domāt, ka lielāka likumība, un līdz ar to arī stingrāki noteikumi, ir veids, kā nodrošināt godīgu pieredzi spēlētājiem, līdzjutējiem un derību dalībniekiem.=

5 - ASV pieaug pilnīga likumība

Likumi, kas saistīti ar sporta derībām, var šķist diezgan sarežģīti, ja ņem vērā, ka, lai gan dažos štatos tās ir nelikumīgas, ir daudz tīmekļa vietņu, kas ļauj veikt derības legāli, pateicoties sporta totalizatora atrašanās vietai. Par laimi, šķiet, ka ārzonas sporta totalizatori (kas, būsim godīgi, ne vienmēr ir ideāli) varētu kļūt par pagātni.


Категория: Интересные статьи | Добавлено: 29 Июня 2022 | Просмотров: 1315 | Добавил: CobRa

Читайте так же другие последние интересные новости сайта:

Как выжить при крушении самолета


Самолеты, не смотря на то, что они иногда падают, являются достаточно безопасным транспортом. Однако, если беда все-таки случилась, то не стоит отчаиваться. 

Раздел: Интересные факты 12251

«Врата ада» в Туркменистане


Настоящие «Врата в ад» находятся в пустыне Каракумы. Во время разведывательной операции по поиску залежей природного газа, исследователи наткнулись на пласт, который привел к аварийной ситуации. Газ начал самопроизвольно выходить из земли, и было принято решение поджечь его, пока не поздно.

Раздел: Страны и города 13092

Самые дорогие вещества в мире


Сегодня на страницах Podrobnosti.lv мы рассмотрим самые дорогие вещества в мире.

Раздел: Интересные факты 14885

Самые дорогие университеты мира


Считаете, что самыми дорогими университетами должны быть признанные мировой общественностью Гарвард или Принстон? Или университеты, где средний уровень доходов равняется миллионным заработкам? Вы ошибаетесь.

Раздел: Человек и общество 13099

Как долго можно обходиться в космосе без скафандра


Смерть без скафандра на других планетах Солнечной Системы – неминуема. Однако мало кто задавался вопросом, мгновенна ли она?

Раздел: Техника и наука 13119

Работа в Латвии: получение разрешения


Сегодня многие люди ищут работу за границей, чтобы как можно быстрее накопить на что-то или же решить свои определенные проблемы.

Раздел: Человек и общество 16791

Факты о Чехии


В 18 веке построенная церковь из человеческих костей, до сих пор находится в Чехии. В котловане вырытом в церкви Костница, в 14 веке было захоронено около 30 тысяч человек. В 18 столетии было решено построить церковь на останках умерших от чумы.

Раздел: Страны и города 13010

Качественное оборудование для измерения вибраций


Достаточно большое количество предприятий требует наличие специального оборудования, которое будет производить максимально точные и качественные измерения вибраций. Приборы для измерения вибраций можно купить на официальном сайте интернет-магазина под названием «Techintest», который уже достаточно длительное время занимает продажей качественных и современных приборов для измерения.

Раздел: Техника и наука 11635

Интересное о банках


Если попытаться провести параллель с основными услугами, которые предоставляет банк, то покопавшись в истории, можно обнаружить существование подобий банка еще в 8 веке до нашей эры. 

Раздел: Бизнес и финансы 13197

Самые последние в мире


Все в мире рано или поздно заканчивается. В этой статье мы собрали что-то последнее, с чем желаем, чтобы вы познакомились.

Раздел: Интересные факты 13191
Комментариев: 0
avatar